Викладачі кафедри на Міжнародній Конвенції ТІСОЛ в Портленді, Орегон

Виступ викладачів англійської мови українських університетів на Міжнародній Конвенції ТІСОЛ в Портленді, Орегон

Оксана Чугай
доцент Кафедри англійської мови технічного спрямування №2 Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Київ, Україна

Міжнародна асоціація TІСОЛ провела 2023 Міжнародну Конвенцію та Виставку присвячені вивченню англійської мови в Конференц Центрі Орегон, Портленд, штат Орегон, США, 21-24 березня 2023 року. Міжнародна Конвенція TІСОЛ є найбільш визначною щорічною подією для професіоналів у галузі викладання англійської мови як іноземної. Понад 3000 освітян з усього світу ділилися своїми знаннями, дізнавалися про успішні практики та дослідження, а також обговорювали майбутні тенденції в цій галузі. Програма включала стендові доповіді, практичні демонстрації та семінари, передконвенційні інститути. На виставці були представлені сучасні книги, матеріали, аудіовізуальні матеріали та комп’ютерні засоби навчання. Учасники мали можливість обмінятися думками з колегами з різних освітніх середовищ.

Проте поїздка до США навряд чи була б можливою без фінансової підтримки. Регіональний відділ англійської мови, Відділ зв’язків із громадськістю Посольства США в Україні, спонсорував дванадцять українських вчителів, які відвідали Міжнародну Конвенцію ТІСОЛ у Портленді, Орегон. Три викладачі українських університетів, Оксана Чугай, доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Сергій Петренко, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та Ірина Зуєнок, доцент Дніпровського технологічного університету, провели семінар «Виклики викладання та навчання ESL: український досвід» в Конференц Центрі Орегон. Під час сесії учасники з різних країн ознайомилися з досвідом українських університетів щодо трансформації викладання англійської мови з очної форми навчання на дистанційну шляхом побудови відкритих цифрових просторів та використання ІТ для забезпечення сталості національної вищої освіти в умовах надзвичайної ситуації, спричиненої пандемією, військові конфліктами та іншими викликами. Доповідачі поділилися власним досвідом, стратегіями виживання та ініціативами своїх університетів, пов’язаними з карантином COVID-19 та лихоліттями воєнного часу. Наприкінці семінару учасники залишили позитивні відгуки, висловивши свою підтримку Україні, бажання допомогти «у скрутний час», відзначивши самовідданість і стійкість викладачів та студентів.

Без сумніву, участь українських освітян у таких заходах, як Міжнародна Конвенція ТІСОЛ, дозволяє їм долучитись до різноманітної та інклюзивної спільноти світових професіоналів, відкриває можливість поділитися своїми знаннями та досвідом, пов’язаним із забезпеченням якості освіти у воєнний час.